אלון לויטה - מסעות

בית פאוזי

בעודי פוסע בסמטאות העיר העתיקה של נצרת, נשמע קול פעמוני כנסיית המולד. צליליהם הנעימים מהדהדים ומבשרים את חג המולד הקרב. לא חולפות להן שתי דקות, וקולו של המואזין מחליף את נהמת הפעמונים. בדמיוני הפלגתי לסמטאות הצרות של העיר העתיקה של ירושלים – הדמיון פשוט מדהים. 

כששאלתי עוברי אורח, היכן "בית פאוזי", הסתפקו הנשאלים בהרמת גבה, אך שהכרזתי "הבית של מעוז" הדרך התקצרה ותוך דקה הגעתי אל מחוז חפצי: הבית של פאוזי עאזר. 
מעוז ינון, בחור צעיר וחרוץ ובעל חזון (רווי בציונות), הוא שהפך בית בן 200 שנה, נטוש ומט ליפול, בלב סמטאות העיר לבית הארחה / גסט האוס מרהיב ביופיו. 

רעיון האכסניה התבשל בראשו של מעוז בטיול בדרום אמריקה יחד עם זוגתו, במשך חצי שנה של טיול רגלי בדרום אמריקה. השניים לנו במספר רב של גסט האוסים לאורך הטרק, שניבנו בד"כ ע"י מטיילים. ברגע שרעיון פתיחת גסט האוס בארץ הפך לעניין של רעיון להגשמה, הפך הטיול לסיור לימודי. להשלמת הסיור מעוז טס לניו זילנד לטוני, חברו בעל אכסניה דומה, ל"סטאז''" בכל נושאי תפעול גסט האוס. 

כשחזרו ארצה, וחיידק הטיול עדיין כרסם בגופם, יצאו לטיול בן 40 יום לאורך "שביל ישראל". מעוז הבין ש"שביל ישראל" לא נופל במאומה מכל טרק אחר בעולם: השביל משלב בתוכו עושר דתי, תרבותי היסטורי ועכשווי שאין כמותו. נוף השביל ייחודי מאד החל מנופים הרריים, מישוריים, ימיים ומדבריים מכילים טבע מרהיב ביופיו. כל זאת בטמפרטורות נוחות להליכה רוב ימות השנה. אחד החסרונות בשביל ישראל שהוא מחוסר אכסניות לטיילים. למעוז יש חלום שגם בארץ ייבנו "גסט האוסים" לאורך השביל, וכצעד ראשון לכך הוא פתח את שערי "בית פאוזי" בנצרת. 
נצרת נמצאת במרכז הגליל, במרחקי הליכה נוחים לכל המקומות הקדושים. לכנרת 3 ימי הליכה, להר תבור וציפורי חצי יום, ולמגידו יום ובהמשך כמרכז המזרח התיכון לירושלים, עמאן, ביירות ודמשק.... 

בית פאוזי – הבית בן 200 שנה, נבנה במאה ה-19 שייך למשפחה נצרתית מבוססת, משפחת עאזר. הבית היה בית מפואר מאד ועדות לכך ניתן לזהות ברצפת שיש שהובאה מתורכיה, משקופים שבנויים מארזי הלבנון והאטרקציה – 3 תקרות מצוירות שצוירו בידי אומן לבנוני ב-1880. האגדה מספרת שהלבנוני היה עולה בבוקר על הפיגום עם בבקבוק של עראק, ויורד בערב עם בקבוק ריק ומקבל עבור יום העבודה מטבע זהב. מבעד לחלונות הגדולים בעלי הקשתות בחדר האורחים נשקף נוף העיר, המסגד הלבן, כנסיית הבשורה והר הקפיצה. 
מיקומו של בית הארחה קרוב לשוק ומאפשר לאורחים לקנות מצרכים לבישול עצמי במטבח הבית. לעניני הטעם , מעוז מארגן ארוחות מעשה ידיה של אודט – בתו של פאוזי.
מעוז מאמין שדרך הפרוייקט שלו, ושל יזמים נוספים שכמותו, נצרת תהפוך חזרה להיות עיר תיירותית משגשגת. 


לבוקסה - לשיקולך:

** בבית פאוזי יש רשת אינטרנט אלחוטית, שתיה חמה חופשית ומידע תיירותי רב.
בבית יכולות להתארח קבוצות של עד 40 איש וכמובן משפחות ומטיילים עצמאיים וליהנות מיופיו של הבית ומייחודה של נצרת.

מחירים: 200-300 ₪ לחדר זוגי
60 ₪ למיטה בחדר משותף – DORMITORY
טלפון: 054-4322328
www.fauziazarinn.com 
חזרה לבלוג מסעות 
אלון לויטה צילום מסחרי בארץ ובחו”ל.
בעולמנו הדיגיטאלי התקדמנו בצעדי ענק אל עבר העולם הדמיוני בדיוני.
יחד עם זאת מאחורי כל תמונה, עדיין ניצב הצלם, המנציח את הרגע המיוחד שלו בהתבוננות סובייקטיבית לו.
אני הוא אחד מאותם צלמים שרואים יוצרים ומנציחים את אותם הרגעים.
ענבל לויטה ענבל לויטה ( kahurangi) - עברה חניכה מתמשכת אצל המאורים (ילידי ניו זילנד). הוסמכה ע"י מהינק'ורה ריינפלד, מרפאה מאורית, להפצת הידע הילידי. מתַּקשרת. מורה. מומחית בטרנספורמציות של אדם ואדמה. יוצרת את שיטת "המקום" למודעות וריפוי בעזרת צמחי א"י. תלמידת האדמה.
        

       

       


אלון לויטה | alon@alonlevite.com | 054-5504238 | www.alonlevite.com | קישורים העלאת תכנים

 

 © כל הזכויות שמורות לאלון לויטה

Tivonet