אלון לויטה - מסעות

מין מקודש

אם אתם נמנים עם אחוז גבוה של אנשים שאינם יודעים מהו ה"סרוגייט" אל דאגה, הסיבה נעוצה באופי המקצוע. מקצועה של א.ר. (שמה המלא שמור במערכת).

א.ר שעסקה בעבר במגוון רחב של טיפולים הוליסטיים, נדהמה לגלות עד כמה התחום המיני חסום אצל אנשים רבים. א.ר: "דרך טיפולים פרטניים אינטימיים, הגעתי להכרה שהאינטימיות מרפאת".
מכאן ועד לראיון עבודה, במרפאתה של ד"ר רונית אלוני, הדרך היתה קצרה.
המרפאה מתמחה בטיפול בבעיות מיניות, לנשים ולגברים וכן לזוגות בעזרת סרוגייטים שמהווים תחליף לבן או בת זוג.
קשיים בתפקוד המיני אינם קשורים בהכרח לאברי המין ותפקודם, כך שגם הטיפול אינו בהכרח טכני, אלא מתייחס לרבדים עמוקים. הטיפולים נוגעים במימד הרגשי , התקשורתי, בדימוי העצמי, ברכישה ובטיפוח של מיומנויות אינטימיות ופיתוח האני המיני. הטיפול הוא בדימוינו כבני אדם, בחוויה הבסיסית איך האדם תופס את קיומו בעולם. מתוך כך להכיר לגברים את העולם הנשי והחלק הנשי שבהם, ולנשים את האיכויות הגבריות.
א.ר. : " האנרגיה המינית שממוקמת בתחתית הסולם האנרגטי בגוף, דהיינו באזור אברי המין, היא הבסיסית ביותר ומשפיעה על חיינו מבחינת היכולת שלנו לעמוד על רגלינו בעולם. לקיים את עצמנו, ליצור קשרים, ולבטא רגשות. האנרגיה המינית היא המקודשת ביותר כי היא מקור של יצירה, שימחה ומימוש עצמי".
האנשים המגיעים לטיפול, שהוא טיפול התנהגותי, בעצם עוברים שינוי מהותי בזמן קצר יחסית, שמשפיע על רוב תחומי החיים שלהם. 
עיניה של א.ר בורקות כשהיא מסבירה לי כמה שזה יפה לראות איך הדברים מתממשים: "…איך שהאדם מתחבר לעצמו, לרגשות שלו, לקצב הטבעי שלו. אלו דברים כל כך בסיסיים שמאפשרים לצמוח בכל תחום- בעיני זאת מהות העבודה". בעבר, היא טוענת, עבודה זו היתה נחלתן של כוהנות במקדשים.

אנו עטופים במיניות. על כל צעד ושעל יש רמזים מיניים, פרסומים במודעות ענק, על אוטובוסים, בטלוויזיה, אתרי מחשב, והתנהגות של שני המינים המדגישים את מיניותם ורצונותיהם מן המין השני, אך האם בפועל זה גורם להתקרבות בין המינים ? לאו דווקא. ככל שהאנשים מתרחקים ממהות עצמם, קשה ליצור קשר פשוט בין המינים. וכך מסתובבים המון אנשים בעולם עם בעיות קומוניקטיביות פשוטות אך קשורות בקשר ישיר למיניות. אנשים איבדו את הפשטות של המין, את התמימות והיופי במין, ברגש ובלב. 
א.ר: "דרך הקשר והאינטימיות, התמיכה, רגשות החיבה, דרך המגע והחשיפה שנוצרים ביני לבין המטופל אני מרגישה שאני נוגעת בנפשו של האדם שיכולה להיות סגורה, מפוחדת או מאד פגיעה, ויוצרת ביחד איתו חוויה מתקנת של אהבה של קבלה של אפשר ושל מותר".

מטופלים רבים המגיעים למרפאה, איבדו את בטחונם העצמי מהסיבות האישיות שלהם. יש מי שאהבה נחסכה ממנו עקב חינוך מדכא, יש מי שהוריו ניצלו אותו מינית, יש מי שהטבע הקשה ולא נתן לו מהיופי, נכים מלידה ממלחמות או תאונות דרכים שרוצים ללמוד את שכל כך טבעי לעשות. אפילו משותקים בכל הגוף, לומדים להתענג ממגע ואהבה שהחברה חושבת אולי שבלתי אפשרי להעניק להם. אך יש גם פונים רבים שרוצים לשפר ולתקן הרגלים קטנים שמפריעים בדרך אל האושר. ואת זה א.ר וצוות המרפאה עושים יום יום – משפרים איכות חיים.

תהליך הכשרת הסרוגייט הוא ארוך ודורש איכויות מיוחדות מהמועמדים. עליהם להיות בעלי יכולת וניסיון בטיפול, יכולת הקשבה, ותקשורת גם עם מי שלא קל לראות בו בן זוג להתקשרות, וכמובן בעלי הרגשה טובה ופתיחות מינית עם עצמם.
הדרישה לנשים סרוגייט היא הרבה יותר גבוה מגברים ודווקא ההיענות מצד הנשים לתפקיד, מזערי ביותר.על כל פניה של אשה, מועמדים כ-30 גברים. 
לאחר ראיון ראשוני ומבחני אינטלגנציה, עוברים המועמדים שני סופי שבוע אינטנסיביים …

למרפאה פונים גברים נשים ואף זוגות עם בעיות בתפקוד המיני. בתחילה נערכת אבחנה לבעיה ע"י ד"ר רונית אלוני. בעזרת צוות המטפלים, שהם תרפיסטים, פסיכולוגים, ועובדים סוציאלים, מחליטים על אופן הטיפול, משך הטיפול ומטרות הטיפול. תקופת הטיפול יכולה להמשך משלושה חודשים ועד שנה, בהתאם למקרה ובהתאם למטופל. ישנם מטופלים, לדוגמה, אשר מגיעים למרפאה בגיל מתקדם שאינם יודעים כיצד להתקרב לבן זוג, כיצד לגעת או יותר מכך אפילו להשיר מבט. במקרים שכאלו העבודה עם סרוגייט היא תהליך ארוך, צעד אחר צעד. העבודה לא צריכה להעשות אפילו במרפאה. חלק מהטיפול יכול להיות דברים טריוויאלים כמו שיחת טלפון, הזמנה ליציאה או הליכה ביחד לסרט. הסרוגייט כבת/בן לוויה לאנשים שכאלו מהווים גלגל הצלה המחזיר ומשלב אותם בחיי חברה ומשפחה.

בכל הטיפול מתקיים "משולש טיפולי" שבו נוטלים חלק המטפל המטופל והסרוגייט. כל תהליך הטפול מבוקר ומונחה. חובת הסרוגייט למלא דו"ח מפורט של כל מפגש ומפגש שלפיו יושב הצוות ומנתח התנהגויות ודרכים לשיפור. לדוגמה, מישהו ביישן ומהסס, ההנחיה תהיה לסרוגייט לא להוליך וליזום אלא לאפשר למטופל לעשות זאת לבדו. או במקרה הפוך, מי ששולט, לא מאפשר לצד השני, לא בקשב לרגשות בן הזוג, יש להדגיש לו וללמד מהי זוגיות, שוויון והקשבה. יש שיודעים רק להעניק ולתת, ללא גבולות. מה עם קבלה ? אלו הם כמובן דברים נכונים לכולנו ולא רק במין. במיניות הביטוי עוצמתי ומודגש בכמה רמות יותר מהרגיל. אחד הבעיות השכיחות היא חוסר הביטוי שלנו לרצונותינו ולתחושותינו, ועל כך א.ר מחדדת: " תכיר את המיניות שלך, את המאוויים התשוקות, הפחדים, מה משתק אותך, מה מעורר אותך, מה מרגש אותך- ותשחרר את זה החוצה. תסכים להרגיש פחד וכעס, שמחה, צורך ורצון." א.ר מעיזה, אולי מתוקף מקצועה וניסיונה, להרגיש ככוהנת, המסירה אט אט את הקליפות וחושפת את החלקים החשוכים, הרכים, לחום ולאור, וטווה חוטים של חוסן, של בטחון וכבוד עצמי המסייעים לאנשים לקבל, להכיל, ולממש את האנרגיה שלהם ואת מה שהם. 

אחד הפחדים של א.ר בתחילת עבודתה היה הפחד משחיקה והפחד מהפגיעה האפשרית בחייה הפרטיים ועל אחת כמה וכמה בחיי המין שלה. מסתבר שההיפך הוא הנכון. העבודה כסרוגייט, מתגמלת את שני הצדדים במידה זהה ( או כפי שנאמר: מורה היוצא מכיתתו מבלי שלמד דבר, הייה סמוך ובטוח שגם תלמידיו לא למדו ). חייה השתנו לבלי הכר. ההתפתחות האישית בתקשורת אישית התעצמה. היכולת להגיע לאנשים והרגישות לאנשים אפשרו לה מקום של גדילה. האיכויות הצליחו להתממש והרבה בזכות התגובות והעידוד מצד המטפלים והמטופלים כאחד. "בעקבות העבודה גם בחיי האישיים אני נפתחת ומדברת יותר ממה שעשיתי בעבר." גם היא כמטופליה עברה חוויה מתקנת, ולמדה שמין ורגש הולכים יחדיו ומאפשרים הרבה מקום לגדילה: "בשבילי העבודה היא מקור לצמיחה ולגדילה אישית. זאת בגלל שזה נוגע כל כך בחומרים אנושיים, עם מה שכואב לאנשים, במקומות שהם נתקעים ואין ספק שזה משקף את החיים שלי".

מטפל אינו מושלם הוא צומח תוך כדי טיפול, וזוהי זכות להיות מטפלת ולצמוח כל הזמן.

א.ר זוכה בזכות עבודתה ומטופליה לחוות חוויות רגשיות גדולות וחזקות כפי שסביר להניח לא היתה חווה בחיים רגילים בנאליים. באחד הטיפולים שלה עם מטופל של שנה, שנוצר ביניהם קשר מאד חברי, ומיוחד, היא מתארת כיצד בשלב מסוים היא הרגישה כיצד החדר מוצף באור נגוהות מיוחד, של אושר ואהבה עד כדי כך שהיא פרצה בבכי של שמחה. בתחילה המטופל נבהל ולא הבין לפשר ההתפרצות מצידה, אך לאחר שהיא שיתפה אותו ברגשותיה הוא הבין מאד למה כוונתה שהרי הוא הרגיש הרגשות דומות. וזו היא הנגיעה במהות החיים, או כפי שא.ר הרגישה ופלטה: (אם מותר…) "הביצים של אלוהים"! 
כמובן שלא הכל ורוד ודביק במקצוע הסרוגייט. ישנם מקרים קשים ומצבים מביכים. תכונה של "סבלנות" היא כמובן בסיס הכרחי בכל טיפול וטיפול. במקרה מסוים, מספרת א.ר כיצד מטופל שלה התעקש להתייחס אליה כאל כלי ולא כאל אישה. 
לקראת סיום הטיפול היא דרשה ממנו להתייחס אליה כאל אישה ולא משהו וורטואלי חולף. הבחור עזב את הטיפול וחזר רק לאחר חודש ימים בו למד והבין את משמעות הדברים שקיבל מא.ר.

א.ר מתחברת באופן אישי ואינטימי לכל מטופל ומטופל שלה. היא מגיעה אליהם כאנושית וחברית. אך עם זאת ברורים לה מאד מאד גבולות הטיפול. הגבולות, לטענתה, כל כך ברורים שאין היא פוחדת ממצב של התאהבות כלל וכלל. בשורה התחתונה זהו טיפול והיא מטפלת ! בנוסף לכך א.ר מרגישה מחוייבות להצלחה. לא לחצות את הקווים האדומים של התאהבות הם מתוך אחריות להצלחת הטיפול ולעזור למטופל להשיג את מה שלשמו הוא בא: לצאת מהמרפאה לחייו הפרטיים מחוזק עם כלים שיבנו לו חיים אחרים. חיים חדשים ומאושרים פי כמה וכמה.

האין זה מה שכולנו מחפשים ? להיות מאושרים ולהשתפר- להיות מאושרים יותר ?

בחייה האישיים לא.ר יש חבר שיודע על עיסוקה ומקבל זאת בהבנה. לצערה לא בקלות ולא כולם הם כאלו. במערכות יחסים מזדמנות היא חסכה מעצמה את ההסבר והמבוכה אך בקשר משמעותי עבורה היא הקפידה למן ההתחלה לשתף את בן זוגה. מקצועה הוא סודה, וא.ר מודה על הזכות גם לעסוק במקצוע זה וגם לשתף במשהו את העולם במקצוע הסרוגייט. 

בעולם שיוצר ריחוק וניכור כעולמנו אולי מקצוע הסרוגייט ייהפך לצורך הולך וגדל. 


המרפאה של ד"ר רונית אלוני
מרפאתה של ד"ר אלוני, המוגדר כ"מרפאה לטיפול ושיקום מיני וטיפולי סרוגייט ", הינה המרפאה היחידה בארץ המוסמכת והמאושרת לטיפולי סרוגייט.
המרפאה שייכת לארגון איט"ם- הארגון הישראלי לטיפול מיני.
במרפאה עובד צוות רב תחומי ומיומן המתמחים בטיפול בנשים וגברים המתקשים ביצירת קשר מיני וזוגי. 
מטופלים במרפאתה, זוכים מעבר לטיפול מסור ומקצועי, גם לסודיות מוחלטת, בטחון ומסגרת תומכת ואוהבת מכל צוות המרפאה.
הטיפול המיני במרפאה מתבסס על גישות טיפוליות מוכרות כגון הגישה ההתנהגותית שהיא בבסיס הטיפול המיני הקלאסי, טיפול קוגניטיבי, טיפול פסיכודינמי, טיפול משפחתי, טיפול פרטני וטיפול זוגי.
במרפאה פותחה לטיפול בנשים הסובלות מוגינסמוס. הטיפול משלב גם הנחיה אישית בשיטת הביו-פידבק, המתרגלת את הרפיית שרירי הנרתיק והשליטה בהם, וכן במפגשים קבוצתיים בהנחייתה של ד"ר רונית אלוני.
כמו כן , במרפאה מתקיימות סדנאות קצרות המתאימות לנשים וגברים המתקשים ביצירת קשר בשל התנבויות שאינן משיגות את מטרתן או שאינן מתממשותלאורך זמן. מטרת הסדנאות לשפר את המודעות המינית והתקשורת המינית בשילוב תרגול חשיבה חיובית ואסרטיבית. סדנאות אלו אינן טיפוליות והן בעלות אופי העשרה חוויתית.
מרפאה עובדת מול משרד הבטחון .
לנשים ישנה הנחה של 10% במחירי המרפאה.

מספר הטלפון במרפאה: 5222111-03
פקס : 5224699-03
www.dr-aloni.co.il 
e.mail: dr_aloni@netvision.net.il


ד"ר רונית אלוני התמחתה בנושא הטיפול המיני בעזרת סרוגייט בארה"ב והיא הראשונה שהביאה את השיטה לארץ. 
בתחילה הטיפולים התמקדו באנשים עם נכויות פיזיות קשות והשיטה יושמה ע"י התחנה לשיקום של ברית התנועה הקיבוצית.
כעבור מספר שנים אושר הטיפול לנכי משרד הביטחון הממשיכים לקבל אותו במסגרת המרפאה.
מפסיקה תקדימית בבת המשפט, לרונית ולמרפאתה ניתנה לגיטימציה לטיפול זה ובלבד שיינתן ע"י מי שהוסמכו לכך.
רונית מנהלת בבית לוינשטיין מרכז לשיקום וטיפול מיני. ונחשבת לברת סמכה בעולם כולו.
בקרוב, ד"ר רונית תנהל קהילה של טיפול מיני ב-"IOL”
חזרה לבלוג מסעות 
אלון לויטה צילום מסחרי בארץ ובחו”ל.
בעולמנו הדיגיטאלי התקדמנו בצעדי ענק אל עבר העולם הדמיוני בדיוני.
יחד עם זאת מאחורי כל תמונה, עדיין ניצב הצלם, המנציח את הרגע המיוחד שלו בהתבוננות סובייקטיבית לו.
אני הוא אחד מאותם צלמים שרואים יוצרים ומנציחים את אותם הרגעים.
ענבל לויטה ענבל לויטה ( kahurangi) - עברה חניכה מתמשכת אצל המאורים (ילידי ניו זילנד). הוסמכה ע"י מהינק'ורה ריינפלד, מרפאה מאורית, להפצת הידע הילידי. מתַּקשרת. מורה. מומחית בטרנספורמציות של אדם ואדמה. יוצרת את שיטת "המקום" למודעות וריפוי בעזרת צמחי א"י. תלמידת האדמה.
        

       

       


אלון לויטה | alon@alonlevite.com | 054-5504238 | www.alonlevite.com | קישורים העלאת תכנים

 

 © כל הזכויות שמורות לאלון לויטה

Tivonet